Uszkodzona płyta główna a naprawa laptopa

UTWORZONY | | PRZEZ MODYFIKOWANY | 24-07-2015 | KATEGORIA: Artykuły Brak komentarzy

Powszechna jest opinia twierdząca, że jeżeli w sprzęcie coś się zepsuje, to nie nadaje się on już do naprawy, zwłaszcza jeżeli sprawcą całego zamieszania jest płyta główna. Jednak jest to mylne stwierdzenie, z którym należy walczyć. W artykule przedstawiamy argumenty, przemawiające za naprawą zepsutych laptopów.

Zepsuta płyta główna – tragedia?

Nie od dziś wiadomo, że w stosunku do poprzedniej dekady, żywotność wszystkich sprzętów drastycznie spada. Obecnie największą awaryjność odnotowuje się u dwu lub trzyletnich laptopów. Jednak jeżeli problemem jest płyta główna, nie warto spisywać urządzenia na straty, ponieważ po jej wymianie bądź naprawie możemy cieszyć się sprzętem jeszcze przez wiele lat, o ile reszta podzespołów jest w dobrym stanie.

Co zyskasz naprawiając laptopa?

Przede wszystkim, gdy oddamy wadliwy sprzęt do naprawy, wszystkie ustawienia oraz prywatne dane które, mieliśmy na dysku przed awarią, zostaną zachowane po naprawie. Odstępstwem od tej sytuacji jest uszkodzenie samego dysku twardego, chociaż i w tej sytuacji część danych czasami można odzyskać.

Od czego zależy awaryjność laptopów?

Obecnie nie ma reguły na to, dlaczego dany sprzęt się zepsuł. Zwyczajnie na rynku jest tyle nowych urządzeń, że ich budowa nie różni się znacząco od poprzednich modeli. Jest to tendencja która sprawia, że wiele konstrukcji znajdujących się w urządzeniach jest niedopracowanych, przez co sprzęt ulega szybkiej awarii.

Serwis laptopów zaprasza

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Gwarantujemy szybką, bezpieczną i przystępną cenowo naprawę Twojego laptopa – https://comstar.net.pl/oferta/

Napisz co o tym myślisz

  • *