10 kwietnia 2019 16:25 / Kategoria Poradniki Brak Komentarzy

Głośnik w laptopie nie działa – co zrobić?

Brak dźwięku w laptopie – zapewne wielu z nas spotkało się z tym problemem. Co gdy system bez problemu odtwarza muzykę oraz filmy, karta dźwiękowa jest poprawnie zainstalowana, a jednak nic nie słychać? Gdzie szukać źródła problemu i jak rozwiązać kwestię braku dźwięku w laptopie?

2 kwietnia 2019 16:26 / Kategoria Poradniki Brak Komentarzy

Jak wstrzymać lub wyłączyć aktualizacje w Windows 10?

Aktualizacje systemu usprawniają pracę urządzenia, dlatego zaleca się, aby były one uruchamiane automatycznie. Istnieje jednak grupa użytkowników, która woli mieć kontrolę nad pobieranym pakietem aktualizacji. Co ważne dla wielu użytkowników aktualizacja często odbywa się w niewłaściwym momencie, np.: gdy potrzebujemy pilnie uruchomić komputer.

18 marca 2019 12:28 / Kategoria Artykuły Brak Komentarzy

Co to jest skaner antywirusowy online ?

W sieci czyha coraz więcej zagrożeń, związanych z wirusami. Niektóre z nich są niegroźne i proste programy antywirusowe są w stanie szybko je usunąć, jednak są także takie wirusy, które nie tylko zagrażają naszemu komputerowi, ale i osobistym oraz ważnym informacjom, które mogą zostać wykradzione.

13 lutego 2019 10:25 / Kategoria Artykuły Brak Komentarzy

Rodzaje dysków zewnętrznych

Coraz większy rozmiar plików oraz ich rosnąca liczba sprawia, że większość użytkowników komputerów stacjonarnych oraz laptopów zaopatruje się w dyski zewnętrzne. Dyski wewnętrzne montowane w naszych urządzeniach bardzo szybko się zapełniają i nie wystarczają do przechowywania niezbędnych danych.

5 lutego 2019 09:23 / Kategoria Artykuły Brak Komentarzy

Kilka skrótów klawiszowych, które ułatwią nam życie

Podczas pracy przy komputerze większość z nas obsługuje go przy pomocy touchpada lub myszki. Podczas pisania tekstów lub pracy w programach, szukanie odpowiednich komend jest nie tylko męczące, ale także zajmuje więcej czasu. Musimy odrywać się by skopiować tekst, zapisać plik, wydrukować dokument czy utworzyć nowy folder. Poznajmy najczęściej używane skróty klawiszowe, które ułatwią pracę

CZYTAJ DALEJ …

20 stycznia 2019 11:16 / Kategoria Poradniki Brak Komentarzy

Jak zamontować w laptopie drugi dysk?

Laptop to dla większości z nas urządzenie niezwykle cenne, miejsce gdzie przechowujemy dane, wgrywamy zdjęcia, ściągamy muzykę lub filmy. Ograniczona ilość pamięci często zmusza nas do zgrywania zawartości na zewnętrzne nośniki danych lub jej usuwania. Obecnie sporo laptopów posiada napęd optyczny, w którego miejsce można bez problemu zainstalować dodatkowy dysk . Przekonamy się czy jest

CZYTAJ DALEJ …

15 stycznia 2019 11:12 / Kategoria Artykuły Brak Komentarzy

Rodzaje matryc stosowane w monitorach

Wybierając monitor szczególna uwagę należy zwrócić na rodzaj matrycy. Aktualnie na rynku dostępne są matryce TN, VA oraz IPS. Najpopularniejszą z nich jest matryca TN, która jest jednocześnie najtańsza z wymienionych. Matryca IPS charakteryzuje się zaawansowaną konstrukcją. Przyjrzyjmy się dokładnie poszczególnym matrycom.

17 grudnia 2018 12:04 / Kategoria Artykuły Brak Komentarzy

Rodzaje pamięci dysków SSD

Nośniki SSD można podzielić ze względu na rodzaj kości pamięci użytych do ich produkcji. Wyróżnić można kości typu SLC, TLC oraz MLC. Powyższe skróty dotyczą sposobu przechowywania informacji w modułach półprzewodnikowej pamięci masowej. Czym charakteryzuje się każdy z nich?

7 grudnia 2018 11:50 / Kategoria Poradniki Brak Komentarzy

Praca na dwóch monitorach

Komputer jest nieodłącznym narzędziem pracy, coraz więcej procesów w firmach jest przenoszonych do odpowiednich programów. W efekcie tego zjawiska musimy zapanować w krótkim czasie nad wieloma czynnościami. Stąd powstający trend na pracę na dwóch monitorach.