Co to jest skaner antywirusowy online ?

18 marca 2019 12:28 / Kategoria Artykuły Brak Komentarzy , ,

W sieci czyha coraz więcej zagrożeń, związanych z wirusami. Niektóre z nich są niegroźne i proste programy antywirusowe są w stanie szybko je usunąć, jednak są także takie wirusy, które nie tylko zagrażają naszemu komputerowi, ale i osobistym oraz ważnym informacjom, które mogą zostać wykradzione.

Kilka skrótów klawiszowych, które ułatwią nam życie

5 lutego 2019 09:23 / Kategoria Artykuły Brak Komentarzy

Podczas pracy przy komputerze większość z nas obsługuje go przy pomocy touchpada lub myszki. Podczas pisania tekstów lub pracy w programach, szukanie odpowiednich komend jest nie tylko męczące, ale także zajmuje więcej czasu. Musimy odrywać się by skopiować tekst, zapisać plik, wydrukować dokument czy utworzyć nowy folder. Poznajmy najczęściej używane skróty klawiszowe, które ułatwią pracę

CZYTAJ DALEJ …

Rodzaje matryc stosowane w monitorach

15 stycznia 2019 11:12 / Kategoria Artykuły Brak Komentarzy , ,

Wybierając monitor szczególna uwagę należy zwrócić na rodzaj matrycy. Aktualnie na rynku dostępne są matryce TN, VA oraz IPS. Najpopularniejszą z nich jest matryca TN, która jest jednocześnie najtańsza z wymienionych. Matryca IPS charakteryzuje się zaawansowaną konstrukcją. Przyjrzyjmy się dokładnie poszczególnym matrycom.

Rodzaje pamięci dysków SSD

17 grudnia 2018 12:04 / Kategoria Artykuły Brak Komentarzy , , , ,

Nośniki SSD można podzielić ze względu na rodzaj kości pamięci użytych do ich produkcji. Wyróżnić można kości typu SLC, TLC oraz MLC. Powyższe skróty dotyczą sposobu przechowywania informacji w modułach półprzewodnikowej pamięci masowej. Czym charakteryzuje się każdy z nich?

Co to jest hub USB i jak działa?

28 września 2018 08:52 / Kategoria Artykuły Brak Komentarzy , ,

Borykasz się z problemem za małej ilości portów USB w swoim komputerze? Dzięki hubowi USB będziesz w stanie podłączyć do jednego portu USB więcej urządzeń. Czym jest hub USB? Przeważnie są to urządzenia zewnętrze, jednak można spotkać się z wbudowanymi w klawiaturę, monitor czy drukarkę. Najważniejsze jest to, że hub USB jest kompatybilny ze wszystkimi

CZYTAJ DALEJ …