Żywotność akumulatora w laptopie

UTWORZONY | | PRZEZ MODYFIKOWANY | 27-08-2015 | KATEGORIA: Poradniki Brak komentarzy

Laptop w odróżnieniu od komputera stacjonarnego, jest narażony na wiele czynników zewnętrznych. Korzystamy z niego w różnych miejscach domu czy też na zewnątrz, czasami działamy na laptopie podłączanym do prądu, a czasami czerpiemy energię wyłącznie z jego baterii. Stąd pytanie, jak dbać o żywotność akumulatora w naszym laptopie?

Sposób używania laptopa

Na to jak długo nasza bateria będzie w dobrej kondycji ma wpływ sposób użytkowania. Oto kilka istotnych kwestii, które pozwolą cieszyć się bezawaryjną pracą akumulatora przez długo czas:

  1. Nie wolno narażać akumulatora na działanie wysokiej temperatury, ponieważ o wiele szybciej się zużyje.
  2. Nie wolno używać laptopa na nieustannie podłączonym zasilaniu. Zaleca się raz w tygodniu odłączyć laptop od prądu i pracować aż do momentu zupełnego rozładowania akumulatora.
  3. Czasami traktujemy laptopa jak komputer stacjonarny, wtedy warto podładować baterię do około 40%, wyciągnąć ją z laptopa i pracować na zasilaniu elektrycznym.
    Wyżej wymienione sposoby zdecydowanie pozytywnie wpłyną na to, jak długo będziesz mógł cieszyć się bezawaryjnością akumulatora w laptopie.

Serwis laptopów Łódź zaprasza

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Gwarantują szybką, bezpieczną i przystępną cenowo naprawdę laptopów i komputerów stacjonarnych – https://comstar.net.pl/oferta/

Napisz co o tym myślisz

  • *