Praca komputera 24/7

UTWORZONY | | PRZEZ MODYFIKOWANY | 15-07-2015 | KATEGORIA: Poradniki Brak komentarzy

Prawie w każdym domu stoi komputer, a w wielu z nich pracuje on nieustannie. Warto zastanowić się nad kondycją naszego sprzętu — czy pracujemy na nim w odpowiedni sposób? Czy komputer nie potrzebuje odpoczynku?

Ciągła praca komputera

Niestety, wielu ludzi bagatelizuje problem ciągłej pracy komputera, jednak przez zaniedbanie, może dojść do sytuacji, w której będzie mógł interweniować wyłącznie serwis komputerowy. Warto dbać o komputer i stosować te proste zasady:

Dbaj o czystość – na to w jakiej kondycji będzie nasz komputer, w dużej mierze wpływa jego czystość. Zakurzone wnętrze naszego sprzętu powoduje, że niektóre części się przegrzewają, co może prowadzić do spowolnienia pracy komputera. Najlepiej jest przeczyścić go wtedy odpowiednim sprayem ze sprężonym powietrzem, aby mógł pracować jak należy. Jest to naprawdę niewielki wydatek, zwłaszcza porównując go do skali kosztów ewentualnych uszkodzeń spowodowanych przegrzaniem.
Więcej o czyszczeniu sprzętu znajdziecie w tym artykule – pogotowie komputerowe radzi jak wyczyścić laptopa

Porządek na dyskach – niestety, bardzo dużo problemów z komputerami jest podyktowanych bałaganem na dysku twardym. Często są one zarzucane ogromną ilością niepotrzebnych plików, co powoduje obciążenie dysku twardego. Systemy operacyjne mają wbudowane narzędzia, które pomagają pilnować porządku w komputerze (w systemie Windows pomogą nam w tym programy takie jak defragmentator dysków oraz oczyszczenie dysku).

Uwaga na wirusy – tutaj nie chodzi już tylko o bezpieczeństwo i sprawne korzystanie z komputera, ale także o prywatność użytkowników. Wirusy najczęściej atakują system w trakcie korzystania z Internetu. Ich zadaniem jest między innymi: kasowanie danych, spowalnianie systemu, wyświetlanie reklam lub wykradanie poufnych informacji. Dlatego najważniejsze jest posiadanie na swoim komputerze odpowiedniego programu antywirusowego oraz zapory sieciowej (firewall), które zminimalizują zagrożenie płynące z Internetu.

Serwis komputerowy Łódź

Jeżeli powyższe metody nie pozwalają waszemu komputerowi na szybką i bezproblemową pracę, zapraszamy do nas. Sprawdzimy co „dolega” waszym komputerom. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą!

Napisz co o tym myślisz

  • *