Jak sprawdzić czy komputer się uszkodził?

UTWORZONY | | PRZEZ MODYFIKOWANY | 20-11-2015 | KATEGORIA: Poradniki Brak komentarzy

Pewnie nie jedną osobę spotkała nieprzyjemna sytuacja, w której to komputer się chciał się włączyć. Jednak nie powinniśmy spisywać go na straty. Można naprawdę w łatwy sposób sprawdzić czy nasz komputer jest do odratowania.

Sprawdź komputer krok po kroku…

Często „najtrudniejsze” okazują się te proste rozwiązania. Mianowicie, na sam początek warto po prostu sprawdzić czy komputer jest podłączony do zasilania, a także czy w gniazdku znajduje się prąd.

Kiedy już jesteśmy pewni, że z energią jest wszystko ok, należy sprawdzić czy z komputera bądź zasilacza nie wydobywa się swąd spalenizny. Warto zaznaczyć że problem z uruchomieniem komputera może pochodzić również od zewnętrznych urządzeń do niego podłączonych, dlatego warto odłączyć wszystkie urządzenia i pozostawić tylko kabel zasilający i monitor (w przypadku komputera stacjonarnego). Jeżeli w tym momencie komputer się normalnie uruchamia, to należy zacząć podłączać po kolei urządzenia, aż w końcu wyeliminujemy to, które powoduje konflikt.

Jednak jeżeli mimo tych zabiegów, komputer się nie uruchamia, to problemem może być uszkodzona płyta główna, pamięć ram lub zasilacz. W przypadku laptopa jeżeli mamy zapasowy zasilacz w domu to warto przetestować czy to nie on jest problemem (ważne aby miał te same parametry co oryginalny). Jednak nie radzimy wykonywać domowych testów na sprawność zasilacza, bo grozi to porażeniem prądem!

Jeżeli okaże się, że problemem nie jest zasilacz, należy oddać komputer do serwisu komputerowego.

Serwis komputerowy Comstar

W razie awarii lub problemów z komputerami stacjonarnymi i laptopami zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Gwarantujemy szybką i tanią naprawę Twojego sprzętu!

Napisz co o tym myślisz

  • *