Dlaczego bateria w laptopie nie chce się ładować?

UTWORZONY | | PRZEZ MODYFIKOWANY | 25-01-2016 | KATEGORIA: Poradniki Brak komentarzy

Laptop jako przenośne urządzenie jest o wiele bardziej podatny na awarie, niż komputer stacjonarny. Częstym problemem jest bateria, a ściślej mówiąc, problemy z jej ładowaniem.

Jak rozwiązać problem z ładowaniem baterii?

  1. Restart komputera bez baterii, a następnie z baterią – wyłączamy komputer, odłączamy kabel zasilający, wyjmujemy baterię, po czym podłączamy zasilanie i uruchamiamy komputer. Następnie należy wyłączyć laptopa, odłączyć zasilacz i włożyć baterię. Na koniec trzeba podłączyć zasilanie i ponownie uruchomić komputer.
  2. Uszkodzenie sterownika odpowiedzialnego za ładowanie – w systemie Windows należy uruchomić „menedżer urządzeń”, wybrać sekcję „baterie”, następnie prawym klawiszem myszy klikamy na „Microsoft ACPI-Compliant Control Method Bartery” i wybieramy Odinstaluj (ważne aby nie usunąć żadnych innych sterowników). Po tej czynności należy wykonać „skanowanie w poszukiwaniu zmian sprzętu”, kiedy dobiegnie końca sterownik „Microsoft ACPI-Compliant Control Method Battery” pojawi się ponownie.
  3. Jeżeli żadna z powyższych metod nie zadziałała, warto zwrócić się do serwisu komputerowego, który pomoże w rozwiązaniu opisanego problemu. Należy wstrzymać się również z zakupem nowego sprzętu, z uwagi na z reguły niewielkie koszty naprawy większości tego typu usterek.

Serwis laptopów Comstar

Jeżeli masz jakiekolwiek problemy z laptopem lub z komputerem stacjonarnym, zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

Napisz co o tym myślisz

  • *