Czytnik linii papilarnych w laptopie

UTWORZONY | | PRZEZ MODYFIKOWANY | 02-03-2016 | KATEGORIA: Poradniki Brak komentarzy

Technologia idzie do przodu, a na naszych laptopach znajduje się coraz więcej prywatnych danych, które nie powinny dostać się w niepowołane ręce. Dlatego też używamy wielu różnych rodzai zabezpieczeń.

Jak najskuteczniej zabezpieczyć laptop?

Najbardziej standardowym zabezpieczeniem jest zwyczajne ustawienie hasła, wtedy istnieje małe prawdopodobieństwo, że ktoś będzie w stanie włamać się do naszego systemu – warunkiem jest ustawienie dość skomplikowanego hasła.

Jednak coraz częściej decydujemy się na ochronę naszych danych za pomocą czytnika linii papilarnych, jest to oczywiście bardzo skuteczny sposób na intruzów, jednak może on spowodować także nieco problemów.

Problem z czytnikiem linii papilarnych

Najważniejszą kwestią jest ustawienie sczytywania linii papilarnych z kilku palców. Dlaczego? Ponieważ nawet mała rana może spowodować, że nie dostaniemy się do naszego laptopa.

A co gdy z naszymi palcami jest wszystko w porządku, a jednak nie możemy się zalogować? Najprostszym rozwiązaniem jest zwykłe przeczyszczenie czytnika np.: alkoholem izopropylowym. Oczyszczenie go z zabrudzeń powinno rozwiązać problem, natomiast jeżeli dalej nie reaguje to warto zwrócić się o pomoc do serwisu komputerowego. W końcu lepiej nie ryzykować zablokowania systemu, co może przysporzyć jeszcze więcej problemów.

Serwis laptopów

Jeżeli macie jakiekolwiek problemy z czytnikiem linii papilarnych, zapraszamy do naszego serwisu, na pewno pomożemy! – serwis komputerowy

Napisz co o tym myślisz

  • *