Czy warto wymieniać pamięć RAM?

UTWORZONY | | PRZEZ MODYFIKOWANY | 09-06-2016 | KATEGORIA: Artykuły Brak komentarzy

Kupić nowy laptop czy może zmodernizować stary? Takie pytanie zadaje sobie wiele osób, kiedy ich sprzęt zaczyna zawodzić.

Ważny element laptopa

Niezwykle istotnym komponentem laptopa jest pamięć RAM. Jej ilość ma ogromny wpływ na szybkość działania komputera. Jeżeli komputer ma zainstalowaną niewielką ilość pamięci RAM, to w niektórych przypadkach może dochodzić do jej przepełniania, co w konsekwencji prowadzi do tego że dane zaczynają być przechowywane w tzw. pamięci wirtualnej, na dysku twardym. Nie jest to pożądana sytuacja ponieważ dysk twardy jest o wiele wolniejszy od pamięci RAM. Wniosek jest prosty – programy zmuszone do korzystania z pamięci wirtualnej działają wolniej.

Rozwiązanie problemu…

Na nasze szczęście można zwiększać pamięć RAM, eliminując tym samym konieczność korzystania z pamięci wirtualnej systemu.

Koszt dodatkowej pamięci

Nie ma jednego cennika, koszt dodatkowej pamięci RAM w laptopie zależy od jego samego (producent, model). Im więcej slotów pamięci, tym lepiej. Co ważne, możemy wykorzystywać już zainstalowane moduły pamięci RAM i dokładać kolejne jeżeli mamy wolne sloty w komputerze. Jednak jeżeli nasz sprzęt posiada tylko jeden slot, wtedy w celu zwiększenia objętości RAM-u konieczna jest wymiana modułu.

Serwis komputerowy Comstar zaprasza!

Skontaktuj się z nami – podamy koszt zwiększenia pamięci RAM w Twoim komputerze oraz zaproponujemy dobrą cenę nowych modułów.

Napisz co o tym myślisz

  • *