Co to jest skaner antywirusowy online ?

UTWORZONY | | PRZEZ MODYFIKOWANY | 18-03-2019 | KATEGORIA: Artykuły Brak komentarzy

W sieci czyha coraz więcej zagrożeń, związanych z wirusami. Niektóre z nich są niegroźne i proste programy antywirusowe są w stanie szybko je usunąć, jednak są także takie wirusy, które nie tylko zagrażają naszemu komputerowi, ale i osobistym oraz ważnym informacjom, które mogą zostać wykradzione.

Skanery antywirusowe online

Są to w pełni funkcjonalne narzędzia, które są w stanie wykryć i usunąć z dowolnego komputera zagrożenie. Korzysta się z nich za pomocą przeglądarki internetowej.

Działanie polega na module programu antywirusowego, za pomocą którego komputer sprawdza określony przez użytkownika plik lub obszar na dysku twardym. Po zakończeniu pracy skaner online informuje o liczbie znalezionych wirusów i o tym, ile z nich udało mu się skutecznie usunąć.

Kiedy używać skanera online?

Jeżeli na komputerze nie ma zainstalowanego programu antywirusowego, to warto używać skanerów online, są one w stanie bardzo szybko sprawdzić dysk lub tylko jeden plik.

Czy skaner faktycznie działa?

Jak najbardziej – daje on szansę na przejrzenie dysku w poszukiwaniu wirusów, koni trojańskich, fałszywek, a także pozwala na wyleczenie tych plików.

Czy skaner jest aktualizowany?

Skanery online są oparte o pełne wersje programów antywirusowych, więc są regularnie aktualizowane i wiedzą jakich zagrożeń szukać.

Podsumowując, skanery online, chronią komputery przez wirusami. Jednak pełne wersje programów zawsze mają większe spektrum możliwości, więc nie warto pozostawać wyłącznie przy skanerze online, a z czasem sprawić sobie pełną ochronę antywirusową.

Napisz co o tym myślisz

  • *