Usuwanie nieużywanych programów

UTWORZONY | | PRZEZ MODYFIKOWANY | 10-12-2017 | KATEGORIA: Poradniki Brak komentarzy ,

Komputery bardzo rzadko służą tylko do przeglądania sieci, zazwyczaj instaluje się na nich wiele różnych programów, które po pewnym czasie przestają być używane.

Zadbaj o przestrzeń dyskową

Warto co jakiś czas przeglądać programy komputerowe, aby odinstalować te, których już nie używamy. Dzięki temu zwolni się miejsce na dysku twardym, a z rejestru systemowego zostaną usunięte wpisy, które mogą niepotrzebnie go obciążać.

Usuwając programy szczególnie należy się przyjrzeć programom typu adware i spyware, ponieważ z reguły pracują one w tle, przez co zabierają cenne zasoby sprzętowe. W porządkowaniu programów na komputerze pomoże darmowy program Revo Uninstaller, który nie tylko usuwa program, ale także jego pozostałości z rejestru systemowego.

Programy portable

Jeżeli korzystamy z jakiegoś programu tylko od czasu do czasu, warto sprawdzić czy ma on wersję portable, która nie wymaga instalacji w systemie, a jedynie rozpakowania na twardym dysku lub na pendrive. Tego typu programy nie tworzą wpisów w rejestrze systemu, a wszystkie ustawienia i dane potrzebne do pracy takiego programu znajdują się w plikach konfiguracyjnych w folderze programu.

Zadbamy Twój komputer

Jeżeli zauważyłeś że Twój sprzęt zwalnia, ale nie potrafisz nic na to poradzić, zgłoś się do nas. Na pewno uda nam się pomóc tak aby Twój komputer znów działał prawidłowo.

Napisz co o tym myślisz

  • *