Problem z kamerką

UTWORZONY | | PRZEZ MODYFIKOWANY | 08-11-2016 | KATEGORIA: Poradniki Brak komentarzy

Coraz częściej komunikujemy się poprzez wideo rozmowy, przez co nasze wymagania odnośnie kamer w komputerach stale rosną. Co zrobić gdy taka kamerka kompletnie przestanie działać? Jak sobie poradzić z problemem?

Sprawdź czy kamerka rzeczywiście jest uszkodzona

Jeżeli mamy problemy z działaniem kamerki, pierwszą rzeczą jaką powinniśmy zrobić jest sprawdzenie czy system ją „widzi” i czy jest prawidłowo zainstalowana. Ponadto, w niektórych komputerach kamera wymaga włączenia, więc warto sprawdzić również takie rozwiązanie.

Jeżeli system „nie widzi” kamerki, to należy wgrać do niej odpowiednie sterowniki, najlepiej pobierając je ze strony producenta laptopa. Zdarza się także, że sterowniki są wgrane, ale kamerka dalej nie działa właściwie. Powodem mogą być źle dobrane sterowniki, które mogą powodować odwrócenie obrazu, niepoprawne wyświetlanie kolorów czy nawet brak jakiegokolwiek obrazu.

Problem techniczny

Jeżeli okazuje się, że nie jest to problem ze sterownikiem kamerki, wtedy należy sprawdzić tasiemkę sygnałową. Ważne jest to, że w laptopach może ona być elementem wspólnym np. z tasiemką matrycy.

Comstar – Serwis Komputerowy

Jeżeli masz problem z kamerką i nie jesteś w stanie sobie z nim poradzić, zapraszamy do naszego serwisu!

Napisz co o tym myślisz

  • *