Praca na dwóch monitorach

UTWORZONY | | PRZEZ MODYFIKOWANY | 17-12-2018 | KATEGORIA: Poradniki Brak komentarzy

Komputer jest nieodłącznym narzędziem pracy, coraz więcej procesów w firmach jest przenoszonych do odpowiednich programów. W efekcie tego zjawiska musimy zapanować w krótkim czasie nad wieloma czynnościami. Stąd powstający trend na pracę na dwóch monitorach.

Wygoda w pracy przed komputerem

Osoby pracujące przed komputerem coraz częściej korzystają z dwóch monitorów na raz. Dlaczego? Odpowiedź jest oczywista – przede wszystkim dla wygody. W ten sposób można uniknąć ciągłej zmiany aktywnych okienek oraz dokumentów, co znacznie wpływa na efektywność pracy. Szczególnie jeśli musimy coś porównać lub bazować na paru źródłach informacji.  Wykorzystując dwa monitory mamy większe pole widzenia oraz  możliwość korzystania z kilku aplikacji jednocześnie.

Jak podłączyć dodatkowy monitor do laptopa?

Aby podłączyć dodatkowy monitor do laptopa potrzebujemy wolny port Display Port, DVI, VGA lub HDMI (wykonujemy czynność na wyłączonym urządzaniu). Po podłączeniu dodatkowego monitora, należy uruchomić komputer, przejść w ustawienia rozdzielczości ekranu i zidentyfikować dodatkowy monitor. Monitory będą oznaczone cyframi 1 i 2, dzięki czemu możemy ustawić najbardziej komfortowe przejście pomiędzy dwoma urządzeniami. Komputer zapamiętuje ustawienia i przy każdym uruchomieniu systemu, monitory są podłączone w taki sam sposób.

Dzięki temu rozwiązaniu praca będzie przyjemniejsza i o wiele bardziej efektywna.

Napisz co o tym myślisz

  • *