Matryca – naprawa czy wymiana?

UTWORZONY | | PRZEZ MODYFIKOWANY | 12-11-2015 | KATEGORIA: Poradniki Brak komentarzy

Matryca zalicza się do najdelikatniejszych elementów, jakie mogą ulec uszkodzeniu w naszym laptopie. Może ona zostać zniszczona na wiele sposobów np. poprzez zamknięcie laptopa z długopisem w środku lub poprzez upadek z nawet małej wysokości. Wystarczy naprawdę niewiele aby ją zniszczyć, porysować czy też stłuc. Co więc zrobić, kiedy faktycznie przydarzy się nam coś takiego?

Zepsuta matryca to nie tylko uszkodzenia mechaniczne

Matryca może wyświetlać zbyt jasne lub zbyt ciemne kolory, mogą pojawiać się plamy, zmiany kolorów pikseli, „martwe” piksele, a nawet migotanie całego obrazu. Może to wynikać z wad konstrukcyjnych, słabej jakości elementów użytych do budowy matrycy, lub niewłaściwej konfiguracji ustawień karty graficznej w laptopie.

Jak przebiega naprawa matrycy?

Wszystko zależy od rodzaju uszkodzenia i elementów które uległy awarii. Niestety w niektórych przypadkach bardziej opłacalna jest wymiana niż naprawa. Jednak o tym, może zadecydować wyłącznie szczegółowa analiza zniszczeń.

Warto naprawić matrycę w laptopie!

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, matryca zalicza się do najdelikatniejszych elementów laptopa, w przypadku jej awarii urządzenie może się nawet nie uruchomić. Jeżeli masz problem ze swoją matrycą, możesz być pewny że jako serwis komputerowy, zdiagnozujemy problem i naprawimy Twojego laptopa.

Nie martw się od razu o koszty! Wykonamy dla Ciebie bezpłatną analizę i wycenę, po której sam zadecydujesz, które rozwiązanie jest najkorzystniejsze. Zapraszamy do kontaktu!

Napisz co o tym myślisz

  • *