Jaką wybrać mysz do komputera/laptopa?

UTWORZONY | | PRZEZ MODYFIKOWANY | 15-10-2018 | KATEGORIA: Poradniki Brak komentarzy

Dobrze dobrana mysz jest w stanie służyć przez wiele lat, zapewniając wysoki komfort użytkowania.

Przed zakupem myszki, należy zadać sobie pytanie, do jakiego celu będzie ona służyła – do grania, do prac biurowych, a może do projektowania grafiki? Przedstawiamy rodzaje myszy, z krótkim opisem, aby pomóc w wyborze odpowiedniego rodzaju.

Mysz optyczna

Działa w oparciu o diody LED, wysyłające sygnał odbijający się od podłoża, który jest przekazywany przez specjalną kamerkę do komputera. Ich zaletą jest to, że działają na wielu różnych powierzchniach, jednak czasami są mało precyzyjne.

Mysz laserowa

Jest to udoskonalona wersja myszy optycznej. Dzięki wykorzystaniu diod laserowych, myszka odznacza się bardzo wysoka precyzją.

Mysz przewodowa

Niegdyś najbardziej popularna, teraz rzadziej wybierana, ale gwarantująca bezawaryjne działanie za sprawą kabla podpiętego do portu USB lub PS/2.

Mysz bezprzewodowa

Jakość myszy bezprzewodowych stale rośnie, jednak wymagają one zasilania przy pomocy baterii lub akumulatorów. Mogą pojawić się również zakłócenia w transmisji lub ograniczony zasięg. Działają w oparciu o technologię Bluetooth lub Wi-Fi i są wyposażone w nadajnik podłączany do portu USB komputera.

Decydując się na mysz bezprzewodową, nie warto oszczędzać, ponieważ odbije się to na jakości jej pracy.

Rozdzielczość sensora

Im większa tym lepsza, ponieważ zapewniamy sobie wysoką precyzję myszki. Jednak przy pracy biurowej nie zobaczymy dużej różnicy wybierając wysoką rozdzielczość sensora, wówczas wystarczy 1000 DPI lub nieco mniej. Przy precyzyjnej pracy jak grafika komputerowa, czy choćby częstym graniu w gry, warto pomyśleć o wyższej rozdzielczości sensora.

Oczywiście ważna jest także ergonomia i jakość wykonania. Warto także zasięgnąć opinii innych użytkowników w sieci na temat konkretnego modelu myszki.

Napisz co o tym myślisz

  • *