Jak zamontować w laptopie drugi dysk?

UTWORZONY | | PRZEZ MODYFIKOWANY | 20-01-2019 | KATEGORIA: Poradniki Brak komentarzy

Laptop to dla większości z nas urządzenie niezwykle cenne, miejsce gdzie przechowujemy dane, wgrywamy zdjęcia, ściągamy muzykę lub filmy. Ograniczona ilość pamięci często zmusza nas do zgrywania zawartości na zewnętrzne nośniki danych lub jej usuwania. Obecnie sporo laptopów posiada napęd optyczny, w którego miejsce można bez problemu zainstalować dodatkowy dysk . Przekonamy się czy jest to trudne i jak to wykonać?

Od czego zacząć?

W pierwszej kolejności należy zaopatrzyć się w specjalną ramkę montażową dla dysków 2,5” oraz dysk który umieścimy we wspomnianej ramce. Następnie należy odłączyć laptop od źródła zasilania oraz wyjąć baterię. Kolejno odkręcić śrubkę mocującą napęd, która znajduje się w środkowej części dolnej obudowy naszego laptopa (śrubka może znajdować się pod zaślepką) po czym wysunąć napęd z zatoki montażowej. Po umieszczeniu dodatkowego dysku twardego w ramce, należy przykręcić go za pomocą dołączonych śrubek. Przed zamontowaniem całości w laptopie konieczne jest przełożenie panelu przedniego z napędu optycznego. Kończąc czynności montażowe pozostało tylko wsunięcie adaptera do zatoki montażowej i przykręcenie śrubki. Po włączeniu komputera warto sprawdzić w oknie „Komputer” czy dysk został wykryty.

Niestety nie wszystkie modele laptopów pozwalają dokonać takiej modyfikacji w opisany sposób (czasami konieczne jest zdjęcie całej górnej lub dolnej obudowy) Jeżeli masz problem z wykonaniem powyższej instrukcji samodzielnie albo chcesz zlecić to komuś innemu, zapraszamy do naszego serwisu komputerowego Comstar.

Napisz co o tym myślisz

  • *