Jak przyspieszyć działanie starego laptopa?

UTWORZONY | | PRZEZ MODYFIKOWANY | 22-06-2018 | KATEGORIA: Poradniki Brak komentarzy

Po pewnym czasie użytkowania, laptopy zaczynają wolniej pracować. Jednak nie zawsze konieczna jest wymiana komputera na nowszy model. Przedstawiamy kilka sposobów na przyspieszenie urządzenia.

Optymalizacja systemu operacyjnego

Najczęściej powodem wolnego działania laptopa jest obciążony dużą ilością aplikacji system operacyjny.

Jeżeli mamy zbyt wiele aplikacji nagromadzonych w systemie, może dojść do spadku wydajności. Warto wtedy zrobić porządek i odinstalować te z których nie korzystamy, a już po kilku chwilach będziemy cieszyć się szybszą pracą komputera.

Dołożenie pamięci RAM

Stare laptopy mają niewystarczającą ilość pamięci RAM w stosunku do ciągle rosnących wymagań programów. Jeszcze niedawno standardem były 2GB, obecnie należy brać pod uwagę 4GB jeżeli korzystamy z laptopa jako urządzenia biurowego, lub 8 GB jeżeli laptop służy do obsługi wymagających programów oraz gier.

Wymiana dysku HDD na SSD

Najlepszym sposobem na przyspieszenie pracy laptopa, jest wymiana dysku talerzowego HDD na półprzewodnikowy SSD. Dysk SSD posiada układy scalone, których produkcja jest droższa, ale za to pozwala uzyskać dużo wyższą wydajność, co bezpośrednio przekłada się na szybkość działania systemu i ładowania aplikacji.

Konserwacja systemu chłodzenia

Z biegiem czasu w urządzeniu zawsze pojawią się zabrudzenia i kurz, warto je usunąć za pomocą sprężonego powietrza, co na pewno poprawi działanie sprzętu.

Chcesz zmodernizować swój stary laptop?

Serdecznie zapraszamy do naszego serwisu komputerowego. Postaramy się w jak największym stopniu poprawić wydajność Twojego komputera.

Napisz co o tym myślisz

  • *