Ile RAM-u potrzebuje komputer?

UTWORZONY | | PRZEZ MODYFIKOWANY | 11-03-2018 | KATEGORIA: Poradniki Brak komentarzy

Zakup nowego komputera to nie lada wyzwanie, trzeba zwrócić uwagę na wiele parametrów. Szczególnie ważnym elementem jest pamięć RAM.

Ilość pamięci RAM

Najtańsze komputery mają 2GB pamięci RAM, co na chwilę obecną jest bardzo niewielką ilością. Pozwala ona jedynie na wykonywanie podstawowych działań na komputerach np. oglądanie filmów, czy słuchanie muzyki. Jednak nie będzie to komfortowe użytkowanie komputera, dopiero pamięć RAM na poziomie 4 GB zapewnia odpowiedni komfort pracy przy podstawowych czynnościach.

Jednak jeżeli potrzebujemy komputera do bardziej angażujących zadań, należy pomyśleć o pamięci RAM na poziomie co najmniej 8 GB.

Profesjonalny komputer

Nie bez znaczenia jest fakt, że wymagania na rynku stale rosną, więc jeżeli komputer ma być inwestycją na wiele lat, warto pomyśleć o komputerze z wariantem 16 GB pamięci. Dzięki takiej ilości, komputer idealnie poradzi sobie z wszystkimi zaawansowanymi programami.

Serwis laptopów Comstar

Jeżeli chcesz zmodernizować swój obecny komputer o dodatkową pamięć RAM, serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszym serwisem komputerowym.

Napisz co o tym myślisz

  • *