Dysk SSD – fakty i mity

UTWORZONY | | PRZEZ MODYFIKOWANY | 23-06-2016 | KATEGORIA: Poradniki Brak komentarzy

Wiele mówi się na temat dysków SSD, w końcu sprawiają że komputer działa o wiele szybciej niż w przypadku zwykłego dysku HDD. Jednak krąży o dyskach SSD sporo różnych opinii, w konsekwencji czego przy zakupie nie wiemy czym się kierować.

Obalamy mity, potwierdzamy fakty

Osoby które planują kupić dysk SSD często są przekonane, że po pewnym czasie jego wydajność spadnie, czyli dysk zacznie coraz wolniej pracować. Zdecydowanie jest to mit – nowoczesne dyski SSD nie mają takich problemów,  między innymi za sprawą tzw. funkcji TRIM.

Osoby które planują kupić dysk SSD, a ich obecna płyta główna w laptopie posiada interfejs SATA 2.0, muszą wziąć pod uwagę, że dysk SSD nie będzie tak szybki jak w przypadku płyty, która obsługuje SATA 3.0. Nie jest to krążący mit, dlatego jeżeli nasz sprzęt posiada takie parametry, musimy się liczyć z wolniejszym działaniem dysku. Jednak nie oznacza to, że nie odczujemy wzrostu prędkości. Dysk SSD zawsze zagwarantuje nam ogromny skok jakościowy w stosunku do HDD. W najgorszym wypadku, wydajność zostanie podwojona, a to i tak niezły wynik.

Czy nowy sprzęt jest konieczny?

W przypadku gdy nasz komputer działa bardzo wolno, a jednocześnie chcemy uniknąć sporych kosztów związanych z zakupem nowego komputera, to zdecydowanie powinniśmy wymienić dysk na SSD. Jeżeli zwiększymy do tego pamięć RAM to na pewno nasz sprzęt będzie działał wydajniej.

Serwis komputerowy

Jeśli  chcesz zmodernizować swój sprzęt, zapraszamy do naszego serwisu komputerowego. Znajdziemy idealne rozwiązanie, zwiększające wydajność Twojego komputera. 

Napisz co o tym myślisz

  • *