Czyszczenie układu chłodzenia

UTWORZONY | | PRZEZ MODYFIKOWANY | 10-12-2017 | KATEGORIA: Poradniki Brak komentarzy

Czyszczenie układu chłodzenia, a także wymiana past termo-przewodzących w laptopach jest niezwykle ważna, w artykule przedstawiamy argumenty dlaczego tak jest.

Konsekwencje nie dbania o układ chłodzenia

Wysoka temperatura procesora, a także układu graficznego może spowodować spowolnienie pracy laptopa, a nawet może doprowadzić do jego poważnego uszkodzenia. Dzieje się tak, ponieważ w kanałach chłodzących zbiera się kurz, który je zatyka, czego konsekwencją jest brak swobodnego odprowadzania temperatury na zewnątrz komputera.

Jeżeli chodzi o pastę termo-przewodzącą, to jeżeli nie wymieniamy jej co jakiś czas to zmienia ona swoją konsystencję i zasycha, co prowadzi do problemów z odprowadzaniem temperatury z najważniejszych elementów na płycie głównej laptopa.

Regularne czyszczenie

Przyjmuje się, że układ chłodzenia powinien być czyszczony mniej więcej co 12 miesięcy, dzięki czemu można zachować o wiele dłuższą żywotność laptopa.

Nie wiesz jak dbać o układ chłodzenia?

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Zajmiemy się Twoim laptopem kompleksowo, dzięki czemu będzie sprawnie działał przez wiele lat.

Napisz co o tym myślisz

  • *