Awaria touchpada i klawiatury

UTWORZONY | | PRZEZ MODYFIKOWANY | 14-12-2015 | KATEGORIA: Poradniki Brak komentarzy

Klawiatura i touchpad są podłączone przez taśmy sygnałowe do płyty głównej, a za ich prawidłową pracę odpowiada tzw. kontroler klawiatury (odpowiadający za wszystko co się dzieje na płycie głównej).

Uciążliwa usterka

W momencie gdy klawiatura, touchpad i mysz przestają działać, to prawdopodobnie problem dotyczy właśnie płyty głównej. Oczywiście nie jest to regułą, dlatego warto oddać komputer w ręce specjalistów, aby sprawdzili co się dzieje.
Warto pamiętać, że naprawianie usterki na własną rękę może skutkować pogorszeniem sytuacji.

Przyczyny usterki

Powodem nie działającej klawiatury, myszki i touchpada może być zalanie bądź uszkodzenie mechaniczne, wywołane przez użytkownika. W końcu są to urządzenia najbardziej eksploatowane i najbardziej narażone na czynniki zewnętrzne.

Touchpad w laptopie

Jeżeli nie działa touchpad w laptopie, to pierwszym krokiem powinno być sprawdzenie czy nie został zwyczajnie wyłączony (na klawiaturze znajdują się klawisze funkcyjne, które pozwalają na łatwe włączenie i wyłączenie touchpada). Jednak jeżeli wszystko jest w porządku, to istnieje prawdopodobieństwo że kwalifikuje się on do wymiany. Diagnozę warto pozostawić specjalistom, ponieważ nieumiejętna wymiana na własną rękę może spowodować uszkodzenie okolicznych podzespołów.

Awaria klawiatury

Jeżeli problemem jest klawiatura, np.: niektóre przyciski nie działają, to w niektórych przypadkach da się ją jeszcze naprawić, natomiast jeżeli nie działa żaden przycisk, prawdopodobnie trzeba ją wymienić. Odsyłamy do artykułu Jak rozwiązać problemy z klawiaturą?”

Serwis komputerowy

Jeżeli występują u Państwa powyższe problemy, to zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego serwisu komputerowego. Gwarantujemy szybką, bezpieczną i przystępną cenowo naprawę sprzętu – serwis komputerowy Łódź

Napisz co o tym myślisz

  • *