Niewątpliwie bardzo dobrym rozwiązaniem firmy Microsoft, była możliwość bezpłatnej aktualizacji do Windows 10. Jednak czasami wiąże się to z problemami.
Co robić, gdy coś nie działa tak jak powinno?
Oto odpowiedzi na problemy, które mogą wystąpić po instalacji nowego Windowsa:
1. Przymusowe aktualizacje sterowników
Niestety samoistne aktualizowanie się sterowników może doprowadzić do różnych problemów ze sprzętem. Dlatego warto wyłączyć tą funkcję, otwierając „panel sterowania”, następnie „system” i dalej „zaawansowane ustawienia systemowe”, „sprzęt” i „ustawienia instalacji urządzeń”.
2. Pełny dysk?
Windows 10 daje nam możliwość powrotu do starej wersji systemu do 30 dni od aktualizacji, przez co tworzona jest kopia zapasowa starego windowsa w folderze windows.old, która zajmuje sporo miejsca. Jeżeli nie planujemy powrotu do poprzedniej wersji systemu możemy usunąć ten folder, zwalniając tym samym trochę miejsca na partycji systemowej.
3. Firmy DVD się nie odtwarzają?
Odtwarzanie filmów DVD w Windows 10 za pomocą wbudowanego odtwarzacza możliwe jest tylko wtedy, jeśli przenieśliśmy się na Windows 10 z systemów takich jak Windows 7 lub Windows 8.1 i dodatkowo mieliśmy zainstalowaną aplikację Windows Media Center. Jeżeli nie spełniliśmy tych warunków, wbudowany odtwarzacz Windows Media Player nie odtworzy płyty DVD. W takiej sytuacji wystarczy zainstalować alternatywny program do odtwarzania multimediów np.: VLC Media Player.
4. Laptop bardzo się nagrzewa?
Jeżeli twój laptop ciągle pracuje na najwyższych obrotach i wymaga nieustannego chłodzenia wentylatorem, to przyczyną może być nowa funkcja w Windows 10 o nazwie „porady dotyczące systemu Windows”, która mocno obciąża system. Najlepiej ją wyłączyć wciskając na klawiaturze „start+I”, następnie „system”, z menu wybieramy „powiadomienia i akcje”, po czym przesuwamy przełącznik przy polu „pokaż porady dotyczące systemu Windows”.
Serwis komputerowy Comstar w Łodzi
Masz więcej problemów z systemem Windows 10? Zadzwoń do nas, pomożemy!